Наша школа – маленька краплина,
Того щастя , що зветься родина,
Так по-батьківські всіх зустрічає
І в доросле життя проводжає.
Комунальний заклад "Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів" Великолепетиської районної ради Херсонської області заснований у 1926 році.
За роки свого існування він дав путівку в життя близько 13 тисячам вихованців, які прославили заклад в Україні та за її межами. Серед них:
-
-
- член-кореспондент Академії наук СРСР Григорій Літінський,
- капітан дальнього плавання Григорій Очерідник,
- заслужений діяч мистецтв України, режисер Ігор Болгарин,
- віце–президент Академії наук України Олександр Семашко,
- заступник Генерального конструктора авіації Олександр Григоренко,
- кандидат медичних наук В’ячеслав Кумановський,
- науковий співробітник Гамбургського технічного університету Наталія Прядко,
- проректор Кримського інституту Української академії друкарства Володимир Бойко,
- лауреат премії імені І.Франка, кореспондент газети «Вечірній Київ» Ольга Сущенко,
- кореспондент газети «Хрещатик» Віталій Курінний,
- ведучий каналу «ТВІ», заслужений журналіст України Олексій Ліхман,
- кандидат сільськогосподарських наук, викладач Херсонського аграрного університету Олександр Рудік,
- лікар–кардіолог Київського інституту серця ім. О.Шалімова Ігор Камінін,
- спортивні коментатори Київської та Херсонської телерадіокомпаній Валерій Шершень та Максим Лозовий.
-
Очолює навчальний заклад Глоба Антоніна Йосипівна.
Нині у закладі навчається 540 учнів.
Працює 57 вчителів, з яких:
-
-
- 6 вчителів мають звання «вчитель-методист»,
- 9 вчителів – звання «старший вчитель»,
- 10 вчителів – звання «Відмінник освіти України»,
- 15 вчителів – кваліфікаційну категорію «вчитель вищої категорії».
-
За 25 років незалежності України заклад впевнено долає нові висоти.
З 2000-го по 2010-й рік школа – експериментальний майданчик при Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти. Проводилася експериментальна робота на теми: "Освітній моніторинг як механізм управління загальною середньою школою" та "Формування цілісного навчально-виховного процесу школи на основі інноваційних технологій". У квітні 2010 року на вченій раді академії безперервної освіти заслухано та схвалено експериментальну роботу.
Отримано від Міністерства освіти і науки України сучасний комп’ютерний клас за програмою комп’ютеризації сільської школи.
Школа співпрацює з Новокаховським політехнічним коледжем з питання довузівської підготовки учнівської молоді.
На базі школи працювала філія ліцейних класів при Херсонському державному технічному університеті.
Навчальний заклад радо вітав учасників конкурсу «США – Україна: партнерство в освіті».
13-й рік поспіль заклад співпрацює з Корпусом Миру.
Колектив педагогів та учнів школи активно запроваджує мультимедійні та інноваційні технології при вивченні навчальних предметів.
Заклад здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі Світового банку «Комп’ютер – сільській школі» і отримав в подарунок комп’ютерний клас.
У 2002 році вчителем музики Яковлєвим О.С. написаний Гімн школи.
Результатом колективної творчої праці вчителів та учнів створено Герб школи.
Напередодні відзначення 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників на території школи встановлено меморіальну дошку на честь героя-розвідника 301-ї гвардійської стрілецької дивізії Миколи Полторакіна і присвоєно школі його ім’я.
У 2018-2019 н.р. заклад працює над методичною проблемою «Спрямування діяльності педагогічного коллективу на забезпечення ефективності освітнього процесу, створення простору нових освітніх можливостей, формування компетентностей, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.
На базі закладу проведено 5 районних та два міжрайонні семінари, у яких взяли активну участь 14 учителів. Другий рік поспіль продовжує працювати в режимі Всеукраїнського експерименту Академії наук України для учнів, батьків та педагогів "На крилах успіху".
Продовжують працювати районні ресурсні центри по вивченню курсу "Захист Вітчизни" та по підготовці учнів 10-11 класу до ЗНО, розпочав роботу центр по впровадженню обласного освітнього проекту «Крок до ВИШу».
Два вчителя Юрченко Н.І. та Саламатіна О.М. стали переможцями міжрайонного конкурсу «Учитель року-2019», у номінаціях «Географія» та «Інклюзивна освіта».
На базі закладу проведено навчання вчителів 1-х класів району 2019-2020 року Глобою А.Й., Артюх С.В., Мошенець О.А., які є тренерами Нової української школи. Два вчителя є членами журі міжрайонного професійного конкурсу «Вчитель року».
Результатом діяльності педагогів зі здібними учнями стало 30 призерів районних предметних олімпіад та конкурсів.
У цьому році учні нашого закладу Самойленко Вероніка (8-Б) та Курінна Олександра (11 клас) здобули абсолютну перемогу у конкурсі - захисті науково- дослідницьких робіт учнів – членів МАН на районному рівні, одна перемога на обласному рівні.
Відновлено роботу шкільної газети "12 балів" творчим колективом редколегії під керівництвом вчителя української мови й літератури Мордашової О.М.
Команда закладу взяла участь і отримала абсолютну перемогу (І місце) у обласному спортивному вишколі «Покровський гарт».
Учениця 9- А класу Худолій Аліни здобула ІІ місце у районному конкурсі «Учень року – 2019» (кер. Пльохова К.Ю.). У районному етапі квесті – естафеті « Під блакитним небом Херсонщини» до 100- річчя від Дня народження Василя Сухомлинського команда «Еверест» посіла І місце (кер. Пльохова К.Ю.) В районному інтелектуальному конкурсі «Брейн-ринг» команда закладу «Піфагорці» здобули І місце (кер. Пльохова К.Ю.) Участь у районному конкурсі майстрів художнього слова « Наша земля – Україна» принесла закладу 2 перемоги. В обласному етапі Всеукраїнського екологічного конкурсу «Парад квітів біля школи» - ІІ місце ( керівник Кваснікова Л. К). У конкурсі «Мій вірний чотирилапий друг» на обласному етапі маємо дипломи І ступеня – 2 роботи, ІІ -1 робота. Протягом року спортсмени закладу демонстрували свою спортивну підготовку та спритність, як на шкільних спортивних заходах, так і на районних і обласних та займали призові місця. У спартакіаді серед учнів загальоосвітніх навчальних закладів у 2018-2019 навчальному році посіли І місце. Заклад виборов ІІІ місце у обласному огляді-конкурсі на кращий відеоролик фізкультурно-спортивного спрямування "Країна майбутнього" у 2018-2019 н.р. 14 травня 2019 року на базі Великолепетиського опорного закладу ЗСО І-ІІІ ступенів відбулося тестування здобувачів освіти (11 клас) з української мови та літератури в рамках проекту "Крок до херсонського ВИШу. Рiй «Лепетиська Сiч» вибороли 1 мiсце у районній вiйськово-патрiотичнiй грi «Джура» та команда « Десант» здобули абсолютну перемогу у конкурсi «Озброєнi пiснею, покликанi маршем» (кер. Сененко Д.В.) 23 квітня учениця 11 класу Осоченко Єлизавета разом із науковим керівником Глінкою І.М. взяли участь у обласній краєзнавчiй конференції, де представили свою роботу "Хоробре серце. Буднi героя, воїна, землякa". Єлизавета нагороджена дипломом за зайняте 3 місце. 14 березня 2019 року відбувся районний етап щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», команда закладу «Вітамінки» посіла призове ІІ місце (кер. Новікова І.О.). Команда юних інспекторів руху продемонструвала високі знання з правил дорожнього руху та зайняли ІІ місце (кер. Шавикіна Ю.В.)
Переможці Обласного етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад:
З трудового навчання - Проценко Даниїла (ІІІ місце), вчитель Артюх С.В.
З англійської мови - Худолій Аліна (ІІ місце), вчитель Гунько Л. В.
Шинкарецька Єлизавета (керівник Шинкарецька О.І.)- 3 місце з математики
Заклад пишається своїми здібними та розумними учнями.