Профіль користувача
Пятница, 25 Май 2018 09:28

Звітує літературна студія «Духовне джерело»

Оцените материал
(0 голосов)

 

Реформування освіти, упровадження нового Державного стандарту потребують утвердження нестандартних підходів

до організації процесу навчання, зокрема, розгляду інноваційних аспектів вивчення програмних творів та літературних особистостей. Реалізації такого завдання сприяє викладання в ЗНЗ різних типів спецкурсів культурознавчого напряму.

Херсонською академією неперервної освіти  розроблено авторську програму «Ave, Skovoroda! Ідемо за Сковородою!» , об’єктом вивчення якої є життя і творча спадщина Г.С.Сковороди у світовому та слов’янському контексті.

 У цьому навчальному році такий елективний курс з медіаосвітнім компонентом було запропоновано старшокласникам (9-11кл.)

 КЗ «Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів (учитель Мордашова О.М.).

Впродовж року учні  отримували репрезентативні уявлення про різносторонній характер особистості нашого Першорозуму Г.Сковороди, ноосферне значення його синкретичної творчості. Поширювали  великі ідеї геніального українського мислителя серед населення селища, використовуючи сучасні медійні засоби; проводили зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, організовували спільні заходи з соціальними партнерами, зокрема районною бібліотекою ім. О.Семашка. Робота учнів впродовж року висвітлена на персональному блозі вчителя Мордашової О.М.

            23 травня в актовій залі школи був проведений звітний захід – літературна студія «Духовне джерело», у якому взяли участь заступник селищного голови О.В.Кислий та завідувач відділом освіти А.І.Періг .

Хочеться відзначити, що виступи представників творчих груп елективного курсу були змістовними, щирими  і переконливими.

Андрій Таловиря, учень 11 класу:

- Тільки вольова особистість зможе сьогодні самореалізуватися у соціумі, бути конкурентно-спроможною і при цьому не втратити себе як Людину, не скалічити свою душу примарними ідеалами: не перебільшувати матеріальні цінності морально-духовним. Саме цьому вчив наш філософ Г.Сковорода. Саме такого висновку дійшла наша група під час вивчення елективного курсу «Ідемо за Сковородою!».

Яна Соломчак, учениця 10 класу:

Особисто я зрозуміла, що щастя досягається завдяки моральному самовдосконаленню, душевному спокою і незалежності від пристрастей навколишнього світу, умінню корис­туватися тим, що є, не прагнучи до неможливого. Однак стан душевного спокою не означає бездіяльності. На­впаки, улюблена справа — обов'язкова умова щастя. Філософ відстоює думку, що кожна людина може бути щасливою, якщо переможе злі інстинкти волі і йтиме шляхом добра.

Яна Соломатіна:

- Сковорода стверджував, що ідеальне суспільство побудувати можна, коли кожен із нас пізнає себе, свої здібності і нахили, буде реалізовуватись і вдосконалюватись у своїй улюбленій справі все життя. Але, на жаль, у суспільстві, де життя для багатьох безцільне і незахищене,  людина не почуває себе щасливою. Може, саме тому так багато наших заробітчан по всьому світу . Мені б дуже хотілося свої сили і знання застосувати на рідній землі, а ось чи вдасться працювати за професією, яку оберу, не впевнена. Ми живемо в інший час і  сучасне життя вимагає від молодих людей уміти застосовувати свої знання в різних сферах діяльності, бути конкурентноспроможним і мобільним.

Гочегова Єлизавета, учениця 9-Б класу:

- От якби і справді до Конституції України було внесено сковородинівське поняття «щастя» і стало за мету у нашої влади зробити все,щоб народ в Україні був щасливим: мав змогу працювати на своїй  землі, не боятися за майбутнє своїх дітей, не хвилюватися за спокійну старість батьків,-ось тоді філософія Сковороди дійсно знайде практичне втілення в сучасне життя.

Олександра Куріння, учениця 10 класу:

- Я горда від того, щ охоча й був Г.Сковорода першим офіційним безхатченком в Україні, але приніс їй не ганьбу, а славу. Григорій Савич є прекрасним прикладом існування філософії українського Духу!

            Старшокласники продемонстрували свої стійкі громадянські погляди, активну життєву позицію щодо духовної спадщини першого українського філософа.

- Такий курс у школі просто необхідний, бо сприяє успішній соціалізації учнів на соціокультурному матеріалі,- сказав на завершення завідувач відділом освіти А.І.Періг.

             А перший заступник голови селищної ради О.В.Кислий вручив Подяку і грошову премію від селищного голови найактивнішій учениці Курінній Олександрі.

            Тож нехай духовна криниця філософської спадщини Г.Сковороди буде невичерпною для теперішніх і майбутніх поколінь!


DSC 0875-0-12-32-923

DSC 0876-0-08-27-938

DSC 0879

 

Прочитано 824 раз

Календар
« Май 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31