Профіль користувача
Среда, 09 Ноябрь 2016 11:39

Рекомендації дітям щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях

Автор 
Оцените материал
(0 голосов)

 

Сьогодні ми живемо у складний час, коли загроза нашому благополуччю стає більш реальною. Військова агресія на сході країни спонукає нас навчитися захищати себе не лише фізично, а й психологічно. Психіка людини також потребує захисту, адже вона, так само як тіло, може занедужати. Усі переживання, турботи й складнощі руйнують імунітет людини до захворювань тіла і душі. Звідси розуміємо, важливість володіти навичками психологічного захисту від можливих небезпек.

Людина, яка потрапила в надзвичайну ситуацію відчуває сильний стрес. В першу чергу – це гострий емоційний шок. Людина переживає почуття відчаю, безпорадності та високого психологічного напруження. Потім реагує наш організм, погіршується самопочуття, виникає паніка. Третій етап – це стадія вирішення, настрій приходить в норму, проте людина ще не вступає у контакт з оточуючими. І остання стадія відновлення, коли міжособистісне спілкування повертається в своє русло.

Вважається, що людина, яка перебувала в екстремальній ситуації (пережила обстріл, бомбардування, викрадення, автокатастрофу і т. ін.) ризикує отримати психологічну травму, яка якщо з нею не працювати, може перерости в складні психічні розлади. Людина стає замкнутою, відлюдькуватою, не спілкується з оточуючими, її охоплюють різні страхи.

Моя мета, як психолога, донести до вас, діти, важливість профілактики психологічного здоров’я, адже не тільки тіло потребує турботи, а й душа теж. Відповідно сьогодні, у час конфліктів та небезпек, потрібно знати як можна вберегти себе від емоційної напруги. Таким чином, якщо ви потрапили у складну ситуацію, запам’ятайте наступне:

Ви не одні в цьому світі і допомога обов’язково прибуде;

Потрапивши в надзвичайну ситуацію, намагайтеся зберігати спокій, адже в цих умовах – це один із основних способів порятунку (людина часто не може вберегти своє життя, бо не вміє контролювати свої емоції, панікує);

Важливо якомога більше економити власні сили;

Якщо ви потрапили під завали, закрийте очі, це дозволить вам бути в стані легкої дрімоти й зекономити зусилля;

Щоб зберегти кисень, дихайте через ніс, повільно і не глибоко;

Повторюйте фразу «Я спокійний, я абсолютно спокійний» декілька разів.

Якщо сьогодні Вас переповнюють негативні почуття, ви часто відчуваєте тривогу – не мовчіть! Більше спілкуйтеся з друзями, батьками, рідними, звертайтеся за допомогою до психологів. Не стримуйте емоції в собі, висловлюйте їх! Як тільки ви почнете турбуватися про своє психічне здоров’я, життя обов’язково буде пропонувати вам лише хороші й позитивні події!

Прочитано 532 раз

Календар
« Май 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31