Профіль користувача
Четверг, 24 Январь 2019 11:32

Поради випускникам школи

Автор 
Оцените материал
(1 Голосовать)

 

Для багатьох старшокласників, вжитті настає важливий момент, а саме — вибір професії. Для сучасного старшокласника визначитись з вибором майбутньої професії, а отже, і власної долі, є завданням дуже складним. З однієї сторони, випускники розуміють, що мають обрати не тільки улюблену, а й актуальну в майбутньому професію. А з другої, вже зараз мають планувати стратегію власного життя, орієнтуватись у системі найрізноманітніших неоднозначних цінностей. Необхідно визначити своє життєве кредо та свій життєвий стиль вже сьогодні, щоб у майбутньому, бути щасливими, успішними й конкурентоздатними.

Мабуть кожен замислювався над такими питаннями, як: ким бути, до якого навчального закладу вступити, до якої соціальної групи належати, який стиль життя вибрати, яку мету визначити для себе в майбутньому. І ось настав момент вжитті, коли потрібно робити вибір.

Вам пропонується ознайомитись з порадами, які допоможуть вам зробити вірний вибір.

Поради

Якщо ви ще не визначились з професійним напрямком, можна зробити наступне:

 • Запишіть усі професії, які подобаються.
 • Виберіть з них, ті, які максимально збігаються за власними бажаннями та можливостями (можливо їх буде декілька).
 • Запишіть якості, якими ви володієте для обраної професії.
 • Запишіть чого ви зможете досягнути в обраній професії.
 • Пройдіть профорієнтаційне тестування, для визначення професійної направленості.
 • Ознайомтесь з професіограмою.
 • Порадьтесь з батьками, щодо обраних професій, але пам’ятайте — вибір за вами.

Якщо вже приблизно з вибором визначились, то можна зробити наступний крок.

 • Відвідати Дні відкритих дверей різних навчальних закладів, там можна отримати більш детальну професійну інформацію щодо професії.
 • Поспілкуватись зі студентами, які закінчують навчання.
 • Закінчити підготовчі курси, якщо це необхідно і корисно.
 • Зібрати якомога більше інформації про обрану професію.

Оцінити свій вибір за допомогою формули вибору професії.

Щоб прийняти правильне рішення, необхідно врахувати безліч факторів, а саме: свої бажання, психологічні особливості й можливості, потреби суспільства.
ХОЧУ— бажання, інтереси, прагнення.

МОЖУ— здібності, таланти, стан здоров’я.

ТРЕБА— стан ринку праці, перспективи та соціально – економічні проблеми регіону.

Зона оптимального вибору професії перебуває в ділянці перетину особистих бажань, інтересів людини, її здібностей і соціально – економічних потреб суспільства в спеціалістах певної професії.

Потрібно врахувати також помилки, яких припускаються при виборі професії:

 • Вибір професії «за компанію» (під впливом товаришів). Буде добре, якщо ваші інтереси збігаються з інтересами вашого товариша. Тоді й вибір виявиться правильним. В іншому разі, робота не приноситиме ані радості, ані задоволення і вас чекає розчарування. І обов’язково настане момент, коли ви вимушені змінити попередній вибір. Врахуйте особливості свого характеру, здібності, навички, а не просто слідуйте за своїм товаришем.
 • Існуючі думки про престижність професії. Ви з дитинства, напевно, пам’ятаєте слова: «Всі професії важливі, всі професії потрібні». В суспільстві існують професії, які є важливими, але непрестижними. Проте, нажаль, не завжди оволодіння модною професією означає, що вона буде приносити задоволення, відповідатиме вашим здібностям та інтересам. Ви просто змарнуєте час.
 • Перенесення ставлення до людини, представника тієї або іншої професії, власне на професію. При виборі професії слід звернути увагу на особливості певного виду діяльності, а не обирати професію тільки тому, що тобі подобається людина, яка займається тим видом діяльності. Приємна в спілкуванні людина, яка може із захопленням розповісти про свою роботу,- це чудово. Але це не означає, що ви отримувати від подібної роботи таке ж задоволення.
 • Захоплення тільки зовнішньою стороною професії. За легкістю, з якою актор створює на сцені образ, стоїть напружена, буденна праця. Тому серйозний підхід до вибору професії припускає вивчення її з усіх сторін.
 • Застарілі уявлення про характер праці у сфері виробництва. За сучасних умов виробництва практично всі професії тією або іншою мірою пов’язані з використанням комп’ютера, організаційної техніки, впровадження інноваційних технологій. Тому, за колишньою назвою професії ховається цілком новий її вигляд. Це інший характер, інші умови праці, інші вимоги до знань, здібностей людини.
 • Невміння або небажання розбиратися у своїх особистісних якостях (схильностях, здібностях). Не бійтеся й не лінуйтеся розібратися у своїх здібностях, схильностях. Уразі необхідності зверніться за консультацією до психолога, спробуйте свої сили в різних напрямках діяльності. Можна оцінити свої здібності, пройшовши психологічні тести на профпридатність. Це може зміцнити вашу думку щодо обраної професії або, навпаки.
 • Недооцінювання своїх фізичних особливостей. Існують професії, до яких висуваються певні медичні вимоги. Медичні протипоказання можна з’ясувати у медичних працівників.

Інформація щодо забезпечення зайнятості випускників

9-х класів (випуску 2018 року)

Великолепетиський опорний заклад загальної середньої освіти

І- ІІІ ступенів

з/п

 

Назва навчального закладу

Загальна кількість випускників 9-х класів

Із загальної кількості

(гр.3) продовжило

навчання

Із загальної кількості (гр.3) працевлаштовані

Із загальної кількості (гр.3) незайняті (зазначити кількість випускників та причини незайнятості)

10 класі

в ПТНЗ,

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

1.

Великолепетиський опорний заклад

31

20

3

8

-

0

 

Всього:

31

20

3

8

-

0

                  

Інформація щодо забезпечення зайнятості випускників 11-х класів (випуску 2018 року)

 

з/п

 

Назва навчального закладу

Загальна кількість випускників 11-х класів

Продовжують

навчання

Із загальної кількості працевлаштовані

Із загальної кількості незайняті

Всього

ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації

ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації

ПТНЗ

Інші навчальні заклади (вказати в примітках)

1.

Великолепетиський опорний заклад

14

14

2

11

1

-

-

0

 

Всього

14

14

2

11

1

-

 

0

 

 

Вибір професій – надзвичайно важлива й відповідальна справа, від нього залежить, чи реалізує людина себе в житті, чи буде щасливою й забезпеченою. У Великолепетиському опорному закладі значна увага приділяється профорієнтаційній роботі. Колектив освітнього закладу переконаний:

- готуватися до вибору професії учнів необхідно заздалегідь тому учні 9 –х та 10 - 11 класів закладу активно долучились до реалізації інноваційного проекту з підвищення престижу робітничих професій «Твоя професія – крок до успіху» та проекту « Всі професії важливі – обери свою». В рамках проекту пройшли зустрічі з головними спеціалістами Великолепетиської районної філії Херсонського центру зайнятості населення ( Кущ Геленою Віталіївною, Галич Світланою Володимирівною), які розповіли учням 10 - 11 класу про широкий спектр адресних соціальних послуг державної служби зайнятості, стан місцевого ринку праці та зростання попиту на робітничі професії. Були обговорені проблеми вибору фаху, можливості подальшого працевлаштування. Учні змогли також продіагностувати свої професійні нахили та здібності.

Учні разом з класними керівниками побували з екскурсіями у Великолепетиському професійно – технічному училищі № 22, де учні мали змогу ознайомитись з професіями будівельного профілю, за якими здійснюється професійна підготовка в училищі. Для учні 11 – х класів проведено анкетування визначення мотивів вибору професії.


До майбутніх випускників, учнів 11 класу завітали представники Таврійського державного агротехнічного університету , які ознайомили майбутніх абітурієнтів з вимогами до втупу в університет, зі спеціальностями, які здобуває студент після закінчення вузу.

Навчання проходить за денною та заочною формами навчання за такими спеціальностями:

051 – Економіка

071 – Облік і оподаткування

071 – Фінанси, банківська справа та страхування

073 – Мененжмент

075 – Маркетинг

076 – Підприємництво, торгівля та біржова діяльність

242 – Туризм

281 – Публічне управління та адміністрування

241 – Готельно – ресторанна справа

181 – Харчові технології

193 – Геодезія та землеустрій

101 - Екологія

122 – Комп’ютерні науки

131 – Прикладна механіка

133 – Галузеве машинобудування

141 - Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

201 – Агрономія

201 – Садівництво та виноградарство

208 – Агроінженерія

263 – Цивільна безпека.

Матеріальна база університету дозволяє забезпечити високоякісний навчальний процес.

ВАЖЛИВО! Університет запрошує випускників шкіл взяти участь у Всеукраїнській олімпіаді ТДАТУ для професійної орієнтації вступників на основі ПЗСО. Призерам олімпіади при вступі до університету, при розрахунку конкурсного балу нараховуються до 20 додаткових балів до одного конкурсного предмета, з якого бралась участь олімпіада. У ТДАТУ працюють підготовчі курси для випускників.


Тож хай майбутні професії наших школярів принесуть їм радість, моральне й духовне задоволення, адже вдало обрана професія – ключ до успіху

Прочитано 508 раз Последнее изменение Понедельник, 28 Январь 2019 13:19

Календар
« Июль 2021 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31