Профіль користувача
Вторник, 08 Январь 2019 10:34

«На крилах творчості» в чарівний світ Мистецтва Словом!

Оцените материал
(1 Голосовать)

 

Дві навчальні дисципліни – українська література і мова, якими репрезентується філологія в сучасній школі, об’єктивно не в змозі забезпечити таку мовну підготовку випускників шкіл, яка б озброїла їх знаннями й навичками активного мовного вираження та впливу, ознайомила хоч би з основними правилами мовної діяльності різних видів. Саме тому виникла потреба ввести в систему дисциплін шкільної освіти гуртки, факультативи та курси за вибором, спрямовані на розвиток креативного мислення учнів, майстерного володіння словом.     Гурток «На крилах творчості» розрахований для учнів 6-х класів і працює у Великолепетиському опорному закладі ЗСО І-ІІІ ступенів з 1 вересня 2018 року. Моє завдання як учителя і керівника гуртка – спрямовувати роботу на потребу учнів у пізнанні себе, на збагачення досвіду і вияв інтелектуального рівня ; на зразках літературних творів готувати учнів до життя, спонукати до нових словесних пошуків, допомагати розкрити їх індивідуальність.

            Упродовж своєї історії український народ створив цілу систему соціалізації молоді, виховання в неї високих духовних і громадянських якостей. В українському селі усталилися свої цікаві традиції та звичаї. Саме свята зимового циклу для дітей та молоді залишилися найулюбленішими.

… Презентую Вам найцікавіші роботи своїх гуртківців….

IMG-3cbe6e7e12ac8cab3bad64a1717e848c-V1

Єлизавета Продай, учениця 6-А класу Час новорічних свят - це час красивої, доброї казки, яка приходить у кожен будинок із настанням зимових холодів…Новий рік завжди вселяє в нас надію на краще, дарує безліч подарунків і приємних емоцій. У цей період ми можемо з легкістю відчути себе героями казки. Всі ми , і дорослі, і діти, повертаємося в дитинство, свято віримо в Діда Мороза і Снігуроньку, які неодмінно прийдуть до нас в гості і в те, що десь далеко, в холодних краях живе прекрасна Снігова Королева. Деякі зі мною не погодяться, але в душі це відбувається з кожним. І винен у всьому Новий рік - час виконання найзаповітніших бажань. Головне - налаштовуватися тільки на хороше, добре, і всі бажання збудуться…»

Гембець Дарія, учениця 6-Б класу:» Які давні традиції згадуються у святковий час? І які нові звичаї приходять у людські оселі? Мабуть, найкраще про давні традиції зустрічати Новий рік розкажуть люди старшого покоління. Дитинство моєї прабабусі, Білецької Ганни Іванівни, припало на воєнні роки. Але і тоді діти раділи святу, чекали сюрпризів. Бабуся згадує, що в дитинстві найбільше мріяла про солодощі… Нам, сучасним дітям, такі бажання можуть здатися смішними, бо не зазнали ми того, через що пройшли наші бабусі та дідусі…Тому і балують нас, своїх правнуків, дорогими подарунками . Тож давайте цінувати і поважати наших стареньких. Хай Рік Новий принесе їм побільше здоров’я і сил…»

Каменєва Кіра, учениця 6-б класу: « Моя бабуся, Котлобай Валентина Павлівна, у дитинстві мріяла, щоб Дід Мороз подарував їй гарну велику ляльку, а ще багато цукерок, бо ласувала вона ними тільки на Різдво. Разом із своєю мамою Марією готували різні страви… Улюбленою у моєї бабусі з дитинства залишилася пшенична солодка каша на молоці, запечена у глиняному горнятку в печі…

А для прабабусі Марії і прадіда Павла найкраща, найсмачніша страва – це свіжоспечений хліб. Після 1933 року, переживши страшний голод, люди цінували кожну крихточку хліба і ніяк не могли наїстись його…

Сімейну традиції ми зберегли до цих пір. Моя прабабуся, бабуся і мама завжди на всі новорічні свята випікають гарну рум’яну хлібину. І коли матуся кладе її на стіл, то примовляє: « Частуйтесь, діти, та підтримуйте традицію роду нашого! Ніколи не забувайте, що хліб – усьому голова!»

Коли я буду мати власну родину, обов’язково в Новий рік на столі буде свіжовипечена мною хлібина, як символ життя людського… «

***

Часи змінюються і люди змінюються. Але саме в новорічну святкову пору найбільше віриться, що ось-ось будуть зміни на ліпше. З такими надіями переступили ми невидимий поріг Нового року. І це, напевно, одна з найкращих традицій у світі. Бажаю усім миру, добра і злагоди! А нашим дітям упевненості в дні прийдешньому і здійснення найзаповітніших бажань.

                                                                                                          Мордашова О.М.- учитель

                                                                                              української мови та літератури,

                                                                                       керівник гуртка «На крилах творчості»

Прочитано 701 раз

Календар
« Июль 2020 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31